FRANS SALMEN 4.DAN OHJAAMAT HARJOITUKSET

KOKO SEURALLE ASEMANPELLON KOULULLA

LAUANTAINA 6.10. KLO 09.00-12.00

 

Frans on aikoinaan harrastanut seurassamme taekwondoa ja vaikuttaa nykyisin Turussa. Hän kilpailee liikesarjoissa SM-tasolla ja edustaa Suomea maajoukkueessa. Voit käydä tutustumassa Fransiin ja hänen saavutuksiinsa hänen sivuillaan: http://franssalmi.fi/

 

 


 

 

SYKSYN 2018 HARJOITUSAJAT

13.8. - 31.12.2018

 

 

 

Syksyn normaalit harjoitusajat pöyrähtävät käyntiin!

Harjoitusaikoihin on tullut pieniä muutoksia. Tarkemmat ajat ja paikat löydät kotisivujen "treenit" -välilehdeltä!

 

Nähdään Treeneissä! 

LOHJAN TAEKWONDOSEURA ALKEISKURSSI
ALKAA SUNNUNTAINA 12.8.2018 !!!

Seuramme Sim Uu-leirillle osallistuneet mestareiden Benny Faarvang ja Ko Tae Jeong kanssa

 

 

 

Vyökoe 27.5.2018

Uusia vyöarvoja 27.5.2018 järjestetyssä vyökokeessa

Vyökokeessa ansiokkaasti korottivat vyöarvojaan:

Tomi Turunen 2.kup

Matti Kuittinen 4.kup

Vyökokeen järjestivät Markku, Joao ja Jukka

Vyökoe 22.5.2018

Uusia vyöarvoja 22.5.2018 järjestetyssä vyökokeessa

Vyöarvoja onnistuneesti korottivat:

Arto Roininen 6.kup

Väino Niemi 5. kup

Aino Kangasmaa 4.kup

Vyökokeen vastaanottivat Jukka Teuronen, Jouni Lahtinen ja Mika Turunen.

8.kup vyökoe 20.05.2018

Kevään alkeiskurssilta uusia vyöarvoja seuraan.

20.5.2018 järjestetyssä vyökokeessa suorittivat seuraavat henkilöt 8. kup arvon:

Oula Kangasmaa, Jasper Hippi, Jere Puranen, Elsa Kangasmaa, Sonja Rinne, Tuomo Rinne, Sisu Jaarola, Pessi Jaarola ja Inka Jaarola.

Vyökokeen otti vastaan Aleksi ja Joao.

vyökoe 11.3.2018

UUSIA VYÖARVOJA SEURAAN

 

Sunnuntaina 11.3. järjestetyssä vyökokeessa korottivat vyöarvoaan:

Neea Kangasmaa 6.kup

Sulaiman Dawara 6.kup

Yousef Dawara 6.kup

Ronja Vikstedt 7.kup

 

Vyökoetta olivat järjestämässä Kimmo, Aleksi ja Robert.

UUSIA VYÖARVOJA SEURAAN

 

Sunnuntaina 10.12 suoritettiin ja korotettiin useita eri vyöarvoja.
Lohjan Taekwondoseura onnittelee kaikkia uusista vöistä! :D

Syksyn alkeiskurssilta keltaisen (8.kup) vyöarvon suorittivat:
Aittola Verna, Louhenkilpi Karoliina
Ganesan Reavathi, Nevalainen Taneli
Halonen Arvin, Ranta Heini
Halonen Petri, Ranta Sonja
Hämäläinen Jenna, Tarvainen Mika
Kuittinen Matti, Uolia Max
Kuittinen Meira, Varpuaho Samuel
Lehtovuori Tatu, Vikstedt Ronja sekä
Louhenkilpi Aaron

Vyöarvoaan korottivat:
Elvi Ollila 5.kup
Tuuli Vatula 5.kup
Leo Turunen 3.kup
Richard Engström 2.kup
Susanne Sainio 2.kup

 

 

SEURAMME YHTEISTYÖKUMPPANIT

TUKEVAT LOHJALAISTEN LASTEN JA NUORTEN LIIKUNTAHARRASTUSTA.

ISO KIITOS HEILLE!!! :)

Manun Lasi ja Rengas KyEuroflow Oy

Lohjan Sähkö ja Automaatio Oy

Menekit Suomi Oy
RK-Vuokraus